Yantar Moscow – Sparta 6:9 (end) | IHS Riga – Třinec 0:2 (end) | Davos – Jungadler Mannheim 0:4 (end)
ZSC Lions – Eisbären 3:1 (end) | Slovan Bratislava – Sparta 3:6 (end) | North American Select – IHS Riga 2:3 (4:5 after SO)
Yantar Moscow – Davos 4:3 (end) | Třinec – Eisbären 1:4 (end)
final
Yantar Moscow
6:9 (1:1, 0:6, 5:2)
Sparta Prague
Friday 06.04.2018, 09:00Jan Marek Memorial Cup (U18) • Group A
     
    57:48
    Penalty for Sparta Prague (Matouš Najman – 2 min., tripping).
     
    55:29
    Penalty for Sparta Prague (Maxim Kubánek – 2 min., charging).
     
    52:08
    Penalty for Yantar Moscow (Sergey Terlak – 2 min., tripping).
     
    47:21
    Penalty for Yantar Moscow (Sergey Terlak – 2 min., interference).
     
    41:08
    Penalty for Sparta Prague (Roman Vandirek – 2 min., tripping).
     
    31:30
    Penalty for Yantar Moscow (Alexander Shved – 2 min., kneeing).
     
    27:21
    Penalty for Sparta Prague (Patrik Prymula – 2 min., tripping).
     
    23:26
    Penalty for Yantar Moscow (Ivan Bogomolov – 2 min., slashing).
     
    19:35
    Penalty for Sparta Prague (Max Kubánek – 2 min., high-sticking).
     
    14:43
    Penalty for Yantar Moscow (Sergey Terlak – 2 min., interference).
     
    12:33
    Penalty for Sparta Prague (František Gajdoš – 2 min., interference).
     
    07:15
    Penalty for Yantar Moscow (Ruslav Mulla-Gayanov – 2 min., tripping).
     
    04:23
    Penalty for Yantar Moscow (Iurii Shiianov – 2 min., slashing).
    Goals and assists: 20. Shiianov (Belov), 41. Evsyukov (Terlak, Shved), 44. Evsyukov (Terlak), 47. Shved (Evsyukov, Kulemetyev), 60. Evsyukov (Terlak, Shved), 60. Shved (Evsyukov) – 9. Kumpošt (Gajdoš, Prymula), 27. Kuracina (Smola), 27. Gajdoš (Tomek), 32. Gajdoš (Slavíček, Obadal), 33. Kubánek (Gajdoš, Obadal), 35. Gajdoš (Rubeš, Prymula), 39. Prymula (Zemchenkov, Rubeš), 55. Prymula (Kasanda, Rubeš), 60. Obadal


    Yantar Moscow: Krasnokutskii (32. Maximov) – Mulla-Gayanov, Gusev, Kulemetyev, Fertikov, Kislov, Bogomolov – Abramov, Smirnov, Naumov, Gorelov, Shagaev, Belov, Terlak, Shved, Shiianov, Evsyukov, Manin, Melnikov-Vasilyev
    Sparta Prague: Švehlák (Cichoň) – Kumpošt, Gajdoš, Vandirek, Zemchenkov, Guryevskiy, Najman – Prymula, Rubeš, Pšenička, Slavíček, Obadal, Kubánek, Kuracina, Smola, Kasanda, Vítů, Tomek, Nauš