FK Kaisar – APOEL | 1:4 (end) | | | Ventspils – Rosenborg | 1:5 (end) | | | Ararat-Armenia – Fola | 4:3 (after OT) |
Astana – Budućnost Podgorica | 0:1 (end) | | | KF Teuta – Granada | 0:4 (end) | | | Lincoln – Rangers | 0:5 (end) |
KuPS – Slovan Bratislava | 1:1 (4:3 after SO) | | | Botoşani – Shkëndija | 0:1 (end) | | | Riteriai – Liberec | 1:5 (end) |
Lokomotiv Plovdiv – Tottenham | 1:2 (end) | | | Göteborg – København | 1:2 (end) | | | Neftçi Baku – Galatasaray AŞ | 1:3 (end) |
Flora – Reykjavík | 2:1 (end) | | | Ljubljana – Zrinjski Mostar | 2:3 (after OT) | | | Connah's Quay – Dinamo Tbilisi | 0:1 (end) |
Djurgården – Europa | 2:1 (end) | | | Hibernians – Fehérvár | 0:1 (end) | | | Laçi – Be'er Sheva | 1:2 (end) |
CSKA Sofia – BATE | 2:0 (end) | | | Sfîntul Gheorghe – Partizan Bělehrad | 0:1 (after OT) | | | OFI FC – Apollon Limassol | 0:1 (end) |
Locomotive Tbilisi – Dynamo | 2:1 (end) | | | Maccabi Haifa – FC Kairat | 2:1 (end) | | | Escaldes – Dundalk | 0:1 (end) |
FK Sileks – KF Drita | 0:2 (end) | | | Shamrock – AC Milan | 0:2 (end) | | | Piast Gliwice – Hartberg | 3:2 (end) |
Kukësi – Wolfsburg | 0:4 (end) | | | Aris Soluň – Kolos Kovalivka | 1:2 (end) | | | Standard – Bala Town | 2:0 (end) |
Viking FK – Aberdeen | 0:2 (end) | | | Linfield – Floriana | 0:1 (end) | | | Osijek – Basel | 1:2 (end) |
Dunajská Streda – Jablonec | 5:3 (after OT) | | | Bačka Topola – FCSB | 6:6 (4:5 after SO) | | | Honvéd – Malmö | 0:2 (end) |
final
KF Laçi
1:2
(0:0)
Hapoel Be'er Sheva
Goals:
59. Nwabueze – 90+1. Velasquez, 90+3. Varenne
Ball possession: 41 % : 59 %.
Shots on target: 1:6. Shots off target: 2:8. Corners: 2:7. Offsides: 0:0. Fouls: 18:13.
Referees:
Attendance:
Cards: 33. Deliu (LAC), 50. Xhixha (LAC), 80. Nwabueze (LAC), 90+6. Lushkja (LAC) 86. Deliu (LAC)
Penalty missed:
Ball possession: 41 % : 59 %.
Shots on target: 1:6. Shots off target: 2:8. Corners: 2:7. Offsides: 0:0. Fouls: 18:13.
KF Laçi:
Sherri – Marku, Selmani, Ignjatovič, Turkaj – Deliu, Shehu, Lushkja – Teco, Nwabueze, Xhixha
Subs: Sali – Marmov, Malota, Marku, Prengaj, Rapo D., Rapo K.
Coach:
Hapoel Be'er Sheva: Levita – Dadya, Taha, Vitor, Goldberg – Yosefi, Kabha, Josue – Sallalich, Shiro, Acolatse
Subs: Rahamim – Agudelo, Hatuel, Keltjens, Twitto, Tzedek, Varenne
Coach:
Subs: Sali – Marmov, Malota, Marku, Prengaj, Rapo D., Rapo K.
Coach:
Hapoel Be'er Sheva: Levita – Dadya, Taha, Vitor, Goldberg – Yosefi, Kabha, Josue – Sallalich, Shiro, Acolatse
Subs: Rahamim – Agudelo, Hatuel, Keltjens, Twitto, Tzedek, Varenne
Coach:
Referees:
Attendance:
Hapoel Be'er Sheva FC substitution: Yosefi is replaced by Agudelo Velasquez.
KF Laçi substitution: Marku is replaced by Rapo.